Ник Дейвидсън отбеляза 25, когато Невада прекъсна серия от 13 домакински победи на номер 22 Юта Стейт, 77-63
AP News | 2024-02-07 | 06:32:19

ЛОГЪН, Юта (AP) — Ник Дейвидсън отбеляза рекорд в кариерата си 25 точки и имаше 10 борби като Невада победи номер 22 Юта Стейт със 77-63 във вторник вечерта, за да спре поредицата от 13 победи у дома на Аджис.

Кенан Блекшиър добави 18 точки за Глутницата вълци (18-5, 5-4 Маунтин Уест ), който оглави отбор от Топ 25 на AP за първи път след победата над UNLV през 1981 г.

Блекшиър се бори с проблеми с фаула, а водещият реализатор на Невада Джарод Лукас се бори от пода, завършвайки с девет точки Стрелба 2-от-8. Дейвидсън, висок 6 фута 9 второкурсник нападател, вдигна хлабината отвътре и отвън – той имаше три от четирите 3-ки на Wolf Pack.

Иън Мартинес вкара 16 точки, а Мейсън Фалслев имаше 14 за Агис (19-4, 7-3), които записаха две поредни загуби.

Юта Стейт затвори в рамките на 56-51, преди Дейвидсън да направи 3, за да започне серия 13-4. Даниел Фостър завърши вълната с две наказателни удара, за да изведе Невада напред с 69-55 при 3:15 до края на играта.

Дейвидсън, чийто предишен връх в кариерата от 22 точки дойде в предишния мач на Невада, поражение с 90-60 срещу Сан Хосе Стейт, имаше 11 точки през първото полувреме, за да помогне на Wolf Pack да води с 36-27 на почивката. Невада се подобри до 17-0, когато водеше на полувремето.

Треньорът на Невада Стив Алфорд спечели 675-ия си мач и е 11-ти сред активните треньори в Дивизия I по победи.

Невада: Глутницата вълци започна сезона с 15-1 и след това отпадна четири от пет, но показа най-доброто от себе си през последните два мача. Те използваха ротационни двойни отбори, за да задържат Great Osobor от щата Юта до 11 точки, осем под средното за него.

Щат Юта: Aggies се класираха на осмо място в нацията по стрелба от 49,9%, но Невада ги принуди в неудобни удари през първото полувреме, когато Юта Стейт отбеляза само 9 от 29 удара. Martinez и Aggies се разгорещиха в началото на второто полувреме, но се затрудниха, когато Wolf Pack забави играта в последните минути. Aggies завършиха с 39% стрелба и имаха само шест точки за бърз пробив.

Невада: Домакин №24 на Сан Диего Стейт в петък вечер.

Щат Юта: Домакин е Стейт Бойс в събота вечер.